Pielęgnacja nagrobków

Jak stawiamy nagrobki?

Osadzenie w gruncie jednego z najważniejszych elementów nagrobka – fundamentów (podstawowy błąd u wielu wykonawców to montowanie starych, uszkodzonych fundamentów lub przyciętych z elementów lastrikowych poprzedniego nagrobka). Należy zwrócić uwagę, aby fundamenty miały odpowiednią szerokość – co najmniej 30cm (czym szerszy, tym lepiej rozkłada ciężar nagrobka na grunt).

Pielęgnacja nagrobków granitowych – czego unikać?

Prawidłowa pielęgnacja nagrobków, również – a może przede wszystkim – granitowych, uchroni je przed zniszczeniem i zwietrzeniem. Jeśli zastosujemy się do kilku podstawowych porad, unikniemy nieodwracalnych zmian, jakie mogą wystąpić na powierzchni tego pięknego i eleganckiego kamienia. Granit wymaga częstego, systematycznego czyszczenia. W innym wypadku staje się nieatrakcyjny i mało estetyczny. Czasem popełniamy jednak błędy.

Czyszczenie nagrobka

Wiemy już, czego nie robić. Jak zatem prawidłowo zadbać o granitowy nagrobek? Granit to bardzo ładny i jednocześnie wytrzymały materiał. Przy prawidłowej eksploatacji nie kruszy się i nie pęka. Może jednak posiadać naturalne rysy, które czasem mylimy z rysami spowodowanymi przez mechaniczne uszkodzenia. Takie uszkodzenia są możliwe do wyeliminowania, gdy rysa jest mała i płytka.

Wybór oferty

Kosztorys

Akceptacja

Realizacja

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego zakładu kamieniarskiego ze względu na wyjątkową bogatą ofertę. Dostarczamy przepiękne wyroby z kamienia naturalnego, jakim jest granit, oferujemy profesjonalne doradztwo, montaż i szybką realizację całego zamówienia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie dzięki temu nauczyliśmy się, jak sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Wytwarzamy nagrobki, pomniki, blaty, kominki, posadzki i schody kamienne. Poznańskich klientów zapraszamy do kontaktu! Udzielamy nawet pięcioletniej gwarancji na materiały.

W kamieniu ukrywamy piękno, które od razu zauważysz!

• Fachowe doradztwo
• Trwałość, wysoka jakość oraz unikalny wygląd materiałów
• Ogromne i długoletnie doświadczenie
• Rzetelna i uczciwa praca
• Gwarancja na wykonany przez nas nagrobek
• Bogaty wybór najwyższej jakości kamieni naturalnych z różnych zakątków świata

Zakład kamieniarski Poznań

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin naszej siedziby. Podczas spotkania zapoznają się Państwo z naszym katalogiem, w którym znaleźć można szereg wzorów, przykładów i modeli nagrobków czy pomników. Poznańskich klientów zachęcamy także do prezentowania własnych pomysłów – z chęcią i zaangażowaniem wprowadzamy je w życie.

Menu